Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat ja Lapin Metsämarkkinat välittävät metsäkiinteistöjä, eräpaikkoja ja lomatontteja Lapin, Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan alueella. Meiltä saat metsäammattilaisen avun ja metsäomistajajärjestön turvallisuuden metsätilakauppaan.

Teemme myös yksittäiset kauppakirjat, lainhuudatukset sekä jakosopimukset. Palvelemme suomeksi ja ruotsiksi.

Toimimme osana Suomen johtavaa metsäkiinteistökauppaan erikoistunutta Metsätilat.fi -yritysketjua.


Myytävät kohteet: www.metsatilat.fi

Yhteystiedot

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV

Lapin Metsämarkkinat LKV

Ukkoherrantie 15 A 2
96100 ROVANIEMI


Lappi:

Ulla Käkelä, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, vastaava hoitaja
Ukkoherrantie 15 A 2, 96100 Rovaniemi
Puh. 040 735 1360
ulla.kakela@psmm.fi

Juha Savukoski, metsätalousinsinööri, LKV
Samperintie 4, 98800 Savukoski
Puh. 0400 397 441
juha.savukoski@mhy.fi


Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV

Pudasjärvi, Taivalkoski, Kuivaniemi:

Jussi Perttu, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Toritie 1, 93101 Pudasjärvi
Puh. 040-7608939
jussi.perttu@mhy.fi

Kuusamo:

Outi Tervo, metsätalousinsinööri, LKV
Keskuskuja 1, 96300 Kuusamo
Puh. 020 413 7604
outi.tervo@mhy.fi

Pohjois-Pohjanmaa:

Juhani Heikkinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Metsätie 16, 91300 Ylikiiminki
Puh. (08) 817 7045, 0400 287 288, Fax, (08) 817 7449
juhani.heikkinen@mhy.fi

Kari Salo, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kuormatie 1 92400 Ruukki
Puh. (08) 271 308, 040 736 0681, Fax (08) 271 696
kari.salo@mhy.fi

Kari Peltokorpi, metsätalousinsinööri, LKV
Antinkankaantie 28 C
92140 Raahe
050 342 5442
kari.peltokorpi@mhy.fi

Jussi Rissanen, metsätalousinsinööri, LKV
Kehäkatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 050 321 9480, faksi (08) 472 614
jussi.rissanen@metsatilat.fi

Haapavesi:

Jaana Karvonen, metsätalousinsinööri, LKV
Tähtelänkuja 4, 86600 Haapavesi
Puh. 0440 354 010, Fax (08) 452 914
jaana.karvonen@mhy.fi

Kalajokilaakso:

Arto Taskinen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, vastaava hoitaja

Auktorisoitu kiinteistön arvioija (AKA) maa- ja metsätalouskiinteistöauktorisoitu
Kalliontie 18, 85500 Nivala
Puh. 0400 218 732
arto.taskinen@mhy.fi

Tarja Manninen, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Potilaspolku 2, 86800 Pyhäsalmi
puh. 0400 807229
tarja.manninen@mhy.fi

Muhos, Puolanka, Vaala ja Utajärvi:

Tuomo Törrö, metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Vanhatie 33, 91600 Utajärvi
puh. 0400 184 017
tuomo.torro@mhy.fi

Sotkamo:

Mika Korhonen, metsätalousinsinööri, LKV
puh. 040 512 9334
mika.korhonen@mhy.fi


Hinnasto

  • Välityspalkkio 4% kauppahinnasta + alv 24% tai minimipalkkio 1.700 € + alv 24 %. Lisäksi toteutuneet asiakirjakulut max 180 €.
  • Myyjä hankkii tila-arvion sekä mahdolliset perukirjat siihen liittyvine liitteineen. Hankimme kaikki muut kaupanteossa tarvittavat asiakirjat.

Välitystoimeksiannon ulkopuoliset hinnat

  • Kauppakirjan tekeminen 250 € + alv
  • Lainhuutohakemus 150 €, ulkomailla asuvalle 180 €
  • Kaupanvahvistajan palkkio 120 €.
  • Tuotepaketti 450 €

Tuotepaketti sisältää kauppakirjan teon, lainhuutotodistuksen, rasitustodistuksen, kiinteistörekisteriotteen, kiinteistörekisterikartan sekä kauppatilaisuuden järjestämisen.