Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV

Pohjois-Suomen Metsämarkkinat LKV välittää metsäkiinteistöjä, eräpaikkoja ja lomatontteja Lapin, Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan alueella 20-vuoden kokemuksella. Tarjoamme markkinoiden kattavimman palveluverkon ja parhaan osaamisen metsään liittyvien kohteiden myynnissä. Meiltä saat metsäammattilaisen avun ja metsänomistajajärjestön turvallisuuden metsätilakauppaan.

Olemme toimialueemme suurin metsätilojen välittäjä ja merkittävässä roolissa tonttien ja maaseudun rakennettujen kohteiden myynnissä. Asiantunteva ja ammattitaitoinen henkilökuntamme hoitaa vuosittain kaikkiaan noin 400 - 500 metsäkiinteistökauppaa. Olemme osa valtakunnallista LKV-liikkeiden Metsatilat.fi - ketjua.

Metsäarvioita tekee paikallinen metsänhoitoyhdistys. Hoidamme metsäkiinteistökaupan ns. ”Avaimet käteen”-periaatteella ja asiointi on mahdollista käyttäen myös sähköisiä allekirjoituksia.


Myytävät kohteet: www.metsatilat.fi

Yhteystiedot

POHJOIS-SUOMEN METSÄMARKKINAT LKV
Ukkoherrantie 15 A 2
96100 ROVANIEMI


Seppo Kyllönen, Kittilä, Salla, Sodankylä
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, vastaava hoitaja
Ukkoherrantie 15 A 2, 96100 Rovaniemi
Puh. 050 387 6076
seppo.kyllonen@metsatilat.fi

Johanna Kaltiokumpu, Rovaniemi
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Hallituskatu 22, 96100 Rovaniemi
Puh. 0400 287 194
johanna.kaltiokumpu@metsatilat.fi

Juha Savukoski, Kemijärvi, Savukoski, Pelkosenniemi
Metsätalousinsinööri, LKV
Samperintie 4, 98800 Savukoski
Puh. 0400 397 441
juha.savukoski@metsatilat.fi

Niko Keränen, Enontekiö, Inari, Kemi, Keminmaa, Kolari, Muonio, Pello, Ranua, Simo, Tervola, Tornio, Utsjoki, Ylitornio
Metsätalousinsinööri, LKV
Kauppatie 32, 95700 Pello
Puh. 040 568 8349
niko.keranen@metsatilat.fi

Johanna Mursu, Posio
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Riihipolku 1, 97900 Posio
Puh. 040 5600 692
johanna.mursu@metsatilat.fi

Jussi Perttu, Pudasjärvi, Ii, Taivalkoski
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Toritie 1, 93101 Pudasjärvi
Puh. 040 7608 939
jussi.perttu@metsatilat.fi

Outi Tervo, Kuusamo
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Keskuskuja 1, 96300 Kuusamo
Puh. 0400 186 557
outi.tervo@metsatilat.fi

Juhani Heikkinen, Muhos, Kempele, Ii, Hailuoto, Oulu
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Isokatu 70, 90120 Oulu
Puh. 0400 287 288
juhani.heikkinen@metsatilat.fi

Eeva Mustanoja, Muhos, Kempele, Ii, Hailuoto, Oulu
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Isokatu 70, 90120 Oulu
Puh. 040 1207 865
eeva.mustanoja@metsatilat.fi

Kari Salo, Liminka, Lumijoki, Tyrnävä, Siikajoki, Siikalatva, Pyhäntä, Raahe
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kuormatie 1, 92400 Ruukki
Puh. 040 736 0681
kari.salo@metsatilat.fi

Kari Peltokorpi, Pyhäntä, Siikalatva, Tyrnävä, Liminka, Lumijoki
Metsätalousinsinööri, LKV
Antinkankaantie 28 A, 92140 Raahe
Puh. 050 342 5442
kari.peltokorpi@metsatilat.fi

Matti Otsamo, Raahe, Siikajoki, Liminka, Lumijoki, Tyrnävä
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Antinkankaantie 28 A, 92130 Raahe
Puh. 050 3441 185
matti.otsamo@metsatilat.fi

Kaisa Rautio, Merijärvi, Oulainen, Pyhäjoki, Raahe
Metsänhoitaja MMM, LKV, kaupanvahvistaja
Kehäkatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 044 743 8674
kaisa.rautio@metsatilat.fi

Jaana Karvonen, Haapavesi, Kärsämäki
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Tähtelänkuja 4, 86600 Haapavesi
Puh. 0440 354 010
jaana.karvonen@metsatilat.fi

Minna Bomström, Haapavesi, Kärsämäki
Metsätalousinsinööri, myyntineuvottelija
Tähtelänkuja 4, 86600 Haapavesi
Puh. 044 045 2911
minna.bomstrom@metsatilat.fi

Arto Taskinen, Alavieska, Nivala, Sievi, Kalajoki, Ylivieska
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja, Auktorisoitu kiinteistön arvioija (AKA)maa- ja metsätalouskiinteistö
Kalliontie 18, 85500 Nivala
Puh. 0400 218 732
arto.taskinen@metsatilat.fi

Tarja Manninen, Haapajärvi, Pyhäjärvi, Reisjärvi
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Potilaspolku 2, 86800 Pyhäsalmi
puh. 0400 807229
tarja.manninen@metsatilat.fi

Tuomo Törrö, Puolanka, Utajärvi, Vaala
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Vanhatie 46 as 5, 91600 Utajärvi
puh. 0400 184 017
tuomo.torro@metsatilat.fi

Mika Korhonen, Sotkamo
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Akkoniementie 6, 88600 SOTKAMO
puh. 040 512 9334
mika.korhonen@metsatilat.fi

Juha Valtanen, Kajaani, Paltamo, Ristijärvi, Kuhmo, Hyrynsalmi, Suomussalmi
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Kauppakatu 25 A, 87100 Kajaani
puh. 040 703 1397
juha.valtanen@metsatilat.fi

Elina Pääkkönen, Kuhmo
Metsätalousinsinööri, LKV, kaupanvahvistaja
Koulukatu 14, 88900 Kuhmo
puh. 040 719 1102
elina.paakkonen@metsatilat.fi


Hinnasto

  • Välityspalkkiomme on 4% + alv 24% (yht. 4,96%) kauppahinnasta tai sopimuksen mukaan. Minimipalkkiomme on 1 700€ + alv 24% (yht. 2 108€).
  • Myyjä hankkii tila-arvion, sekä mahdolliset perukirjat siihen liittyvine liitteineen. Hankimme kaikki muut kaupanteossa tarvittavat asiakirjat.